Arabella z Marsu

Arabella z Marsu

Arabella z Marsu

345 Kč
399 Kč Ušetříte 54 Kč
Katalogové číslo: 9788073908331
Žánr: Sci-fi, fantasy
Formát: Hardcover, 400 stran
Datum vydání: 25. března 2019
Anotace:

Už od doby, kdy si Newton všiml bubliny stoupající ze své lázně, toužilo lidstvo objevovat hvězdy. Když anglický král Vilém III. na konci 17. století pověřil kapitána Williama Kidda, aby vedl první výpravu na Mars, dokázal tím, že cestování vesmírem je nejen možné, ale i výnosné.

Nyní, o sto let později, je plantáž ve vzkvétající britské kolonii na Marsu domovem Arabelly Ashbyové, mladé ženy, která spokojeně vyrůstá na tomto nehostinném místě. Avšak dny strávené prací na složitých strojích se svým otcem nebo sledováním svého bratra Michaela s její marťanskou chůvou neodpovídají způsobům anglické dámy. To se její matka snaží napravit tím, že Arabellu přestěhuje do exotického světa, jaký ještě nikdy neviděla: do Londýna v Anglii.

Když ale dojde k sérii událostí, které mohou ohrozit její domov na Marsu, dojde Arabella k rozhodnutí, že učinit správnou věc je mnohem důležitější než se chovat podle bontonu. V převleku za chlapce se připojí k posádce lodi Diana patřící Mars Trading Company a setká se zde se záhadným kapitánem, kterého zaujme její zručnost v mechanických výtvorech. Aby Arabella zachránila svou rodinu na Marsu, musí teď už jen přežít námořní válku zuřící mezi Británií a Francií, naučit se řídit loď a poradit si se vzpurnou posádkou.