Český les

Český les

Český les

1 319 Kč
1 550 Kč Ušetříte 231 Kč
Katalogové číslo: 9788073400651
Žánr: Živá příroda
Typ vazby: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 880 stran
Skladem
Anotace:

Druhá publikace ediční řady Krajina a lidé navazuje na první svazek Šumava – příroda, historie, život a na jejím vzniku se opět podílela celá řada renomovaných odborníků všech vědních oborů (geologové, geografové, meteorologové, zoologové, botanici, ekologové, etnografové, historikové, historikové umění, památkáři, historikové techniky, sociologové).

V roce vzniku Chráněné krajinné oblasti Český les tak vznikla jedinečná encyklopedie, která mapuje celý region Českého lesa téměř ze všech stran.

Vlastivědná encyklopedie Český les – příroda, historie, život získala:

  • Výroční cena, kategorie vědecká a odborná literatura (Nadace Český literární fond, 2005)
  • 1. místo Cena poroty za encyklopedické a výkladové dílo (JTP-Slovník roku, 2006)
  • 3. místo Hlavní cena - Slovník roku (JTP-Slovník roku, 2006)

Z předmluvy:

Český les, zapomenutý kraj – kraj drsný, podnebí dosti kruté, úrodnost skromná, ale krásy je v něm jako v málokterém kraji. Jara jsou tu kouzelná, podzimy nádherně barvité. A pro velebnost jeho horských pásem není přirovnání. Hory jsou to, jež tvoří takřka nerozlučný rámec kraje, patří k němu, jsou jeho částí i s celým svým podhůřím. Zastavme se alespoň na chvíli, buďme otevření pro půvaby zdejší přírody, vnímaví k osudům těch, kteří zde žili a žijí, citliví k ozvěnám daleké i blízké minulosti. Kouzlo Českého lesa tkví v jeho střídání klidu se silou a dramatičností, romantikou vrchů a kopců černajícími se nad krabatými políčky a rozhozenými pentlemi cest. Pohlédněte z Výhledů nebo z výšky horského pásma hartravského – je v tom cosi královského, co dovede člověka nadchnout a vytrhnout ho ze všeho malicherného a každodenního, dát mu pocit svobody a přiblížit ho věčnu…

 

Podobné tituly

Naši zákazníci také hledají tyto knížky.