Hana a Petr Ulrychovi - Putovali hudci

Hana a Petr Ulrychovi - Putovali hudci

Hana a Petr Ulrychovi - Putovali hudci

Jiří Vondrák
699 Kč
Katalogové číslo: 9788090767584
Žánr: Osobnosti, Různé
Vydavatel: Knihy Fenix
Typ vazby: Pevná
Počet stran: 352 stran
Skladem
Anotace:

Putovali hudci Je obsáhlý příběh sourozenců Hany a Petra Ulrychových. Je to příběh nesmírně silný, bohatý na zvraty v událostech a je to příběh – chtělo by se říci s dobrým koncem, ale řekněme – s dobrým závěrem. Protože jejich příběh naštěstí trvá a nekončí. Osud Hanky a Petra začal v první polovině minulého století a odrazil v sobě všechny atributy společensko politických etap, změn a zvratů.

V knize Putovali hudci jsou podrobně a s nadhledem vylíčeny časy jejich společného dětství, kdy Petr gentlenansky chránil svou mladší sestřičku, období pořádků beatu, dobu okupace naší země od samotného přepadení ČSSR sovětskou armádou, která díky jediné písni vysloužila Petrovi (a tím i Hance) zákaz činnosti a následně dlouholetý zákaz vstupu do Československé televize, jakož i vysílání Ulrychových písní v jediném tehdy Československém rozhlase. Všechno zlé pro něco dobré, byť toho zlého bylo někdy nadměrně.

Při revolučních změnách v listopadu 1989 od první chvíle to byli právě Hana a Petr Ulrychovi, kteří zpívali na pódiích při demonstracích. Kniha Putovali hudci velmi čtivým způsobem popisuje i šťastné roky spolupráce s Městským divadlem Brno na řadě muzikálů, které – tak jako celý žánr, kterému Hanka s Petrem dali vzniknout, zaujaly svou melodičností a poetickým obsahem.

Autor knihy dokumentarista Jiří Vondrák je přítelem a kamarádem obou sourozenců od počátku 70. let. a natočil s nimi (a o nich) řadu filmů (Javorová píseň, Tichá píseň Javorů, Máj, aneb jak se rodí muzikál atd.) napsal a vytvořil dosud nejobsáhlejší literární ztvárnění osudů této originální sourozenecké dvojice, která ve všech dobách a za všech okolností byla nejen úžasnými zpěváky a muzikanty, ale především – slušnými lidmi.