Krvavý měsíc

Krvavý měsíc

Krvavý měsíc

Markus Lutteman
345 Kč
399 Kč Ušetříte 54 Kč
Katalogové číslo: 9788075850386
Žánr: Thrillery, krimi
Formát: Hardcover, 408 stran
Datum vydání: 12. listopadu 2018
Anotace:

Výnosnější než zlato či kokain

Ve švédské zoo Kolmården je brutálně zavražděn vzácný nosorožec. V New Yorku demoluje rocková hvězda Rob Chazey hotelový pokoj. A na jihoafrickou savanu svítí pytlákův měsíc. Rob Chazey je vržen do závratného víru událostí, který spojí Švédsko, New York, Hanoj,Šanghaj a Jižní Afriku – zkorumpované politiky, policisty, celníky, pašeráky, teroristy, strážce parku a jednoho vyzáblého rockera. Společný jmenovatel? Nosorožci. Čtyřnozí obři, kterým na nose roste hotové jmění.

Krvavý měsíc je nesmírně poutavé vyprávění o obchodu s kriticky ohroženými zvířaty a o lidských obětech, které s sebou nese. Tato kniha v sobě spojuje vzrušující příběh, exotické země, lidskou krutost a nečekané zvraty. Nejmrazivějším aspektem ale je, že všechno, čeho se příběh dotýká, je založeno na pravdě.

„Nesnesitelně napínavé a zároveň bolestné čtení. Velice poutavý příběh.“

knižní klub Spänningszonen, Švédsko

„Rocková hvězda, rodina pod nátlakem a zkušená strážkyně parku provedou čtenáře sítí lakomství, krutosti a systematického vykořisťování na jihoafrické savaně. Kniha má svižné tempo a je napínavá od začátku do konce.“

deník Norrköpings Tidningar, Švédsko

„Po přečtení Krvavého měsíce od Marka Luttermana nemám slov! Věrohodně a zasvěceně vykresluje obraz černého trhu s ohroženými druhy. Akční thriller s poselstvím je sice neobvyklá kombinace, ale zato velmi příjemné překvapení."

blog Epiloger, Švédsko