Z důvodu onemocnění Covid-19 se budou vaše objednávky odesílat v březnu 2021. Děkujeme za pochopení.

Pět základních životních otázek

Pět základních životních otázek

Pět základních životních otázek

James E. Ryan
195 Kč
229 Kč Ušetříte 34 Kč
Katalogové číslo: 9788073908300
Žánr: Filozofie
Typ vazby: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 144 stran
Skladem
Anotace:
Ať už jsme v zasedací místnosti nebo v učebně, vyplýtváme příliš mnoho času a energie hledáním správných odpovědí. Ale pravdou je, že otázky jsou stejně důležité jako odpovědi, často ještě mnohem víc. Pokud se zeptáte na špatnou otázku, máte jistotu, že dostanete špatnou odpověď. Dobrá otázka má větší šanci na dobré zodpovězení, prohlubuje porozumění mezi lidmi.

Jim Ryan, děkan Harvardské univerzitní školy pro vzdělávání, představuje umění dobrých odpovědí na dobré otázky. Zejména na pět základních otázek: Počkej, co?; Zajímalo by mě…?; Nemohli bychom alespoň ...?; Jak mohu pomoci?; Na čem doopravdy záleží?

Využívá příkladů z politiky, historie, popkultury, společenských věd i z osobního života. Ryan demonstruje, jak tyto základní otázky vyvolávají pochopení, zvědavost, iniciují pokrok, posilují vztahy a upoutávají naši pozornost na opravdu důležité věci v životě. Ryan slibuje, že pravidelným pokládáním těchto pěti základních otázek budeme schopni lépe odpovědět na nejdůležitější otázku: „A dostali jste od života to, co jste chtěli?“

Podobné tituly

Naši zákazníci také hledají tyto knížky.