Z důvodu onemocnění Covid-19 se budou vaše objednávky odesílat v březnu 2021. Děkujeme za pochopení.

Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska

Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska

Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska

Pavel Zatloukal, Lubomír Zeman
595 Kč
679 Kč Ušetříte 84 Kč
Katalogové číslo: 9788087073797
Žánr: Architektura, design
Typ vazby: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 508 stran
Skladem
Anotace:

Lázně Čech, Moravy a Slezska svou bohatostí a různorodostí přírodních léčivých zdrojů, léčebných metod i samotným prostředím lázní a jejich architektonickým ztvárněním jsou něčím i v Evropě a ve světě jedinečným. Jejich léčebný věhlas, stejně jako architektonická i přírodní krása lázeňských míst přitahovaly už v minulosti vzácné návštěvy z Evropy i domova.

To, jak vypadá většina dnešních lázní, je především výsledkem dlouhodobého architektonického vývoje, do něhož významně zasáhli vynikající čeští i zahraniční architekti.

Kniha, vydaná v ediční řadě Slavné stavby nakladatelství Foibos Books nás na 504 stranách seznamuje s dvaceti dvěma lázeňskými městy a místy a provází nás zasvěceným a poutavým slovem 181 stavbou a stavebním komplexem těchto míst. Lázeňskými pavilony, kolonádami, krytými promenádami, pitnými halami, fontánami, lázeňskými domy, vilami, penziony a hotely, sakrálními stavbami, lázeňskými divadly, parky a lesoparky a vším co vytváří neopakovatelnou atmosféru lázní.

Publikace skýtá také obrazovou podívanou na tuto architektonickou krásu, obsaženou ve stovkách kreseb, historických i současných fotografií staveb a míst.

Podobné tituly

Naši zákazníci také hledají tyto knížky.