Křest knih Jaroslavy Pechové

Křest knih Jaroslavy Pechové

KNIHY FENIX pořádají v rámci Vánočního knižního veletrhu v Lysé nad Labem křest nových knih spisovatelky Jaroslavy Pechové. Známá česká autorka pohádek a povídek přijde čtenářům představit své nové knihy Réžička a Čtvrtjadýrko a Otisky úsměvů. Akce se koná v neděli 8. 12. od 11:00 na výstavišti v Lysé nad Labem. Všichni milovníci knížek jsou srdečně zváni. Těšit se můžete i na následnou autogramiádu.

Zúčastnětě se v neděli 8. 12. Vánočního knižního veletrhu, který probíhá na výstavišti v Lysé nad Labem od 6. 12. do 8. 12., a přijďte se podívat na křest nových knížek oblíbené české spisovatelky Jaroslavy Pechové. Těšit se můžete na autorské čtení z její pohádkové novinky pro děti Rézička a Čtvrtjadýrko a na humorné povídky z veselého povídkového souboru Otisky úsměvů. Součástí programu bude nejen beseda o knížkách a autorské čtení, ale také autogramiáda. Setkat se budete moci také s nakladatelským týmem KNIHY FENIX.

 

Kniha bude k zakoupení na stánku nakladatelství KNIHY FENIX za akční cenu.

Těšíme se na vaši účast!

 

Čas a místo konání akce:

Neděle 8. 12. 2019, 11:00 hodin

Vstup ZDARMA

Adresa

Masarykova 1727

Lysá nad Labem

289 22

Kdo je Jaroslava Pechová?

Jaroslava Pechová je známá spisovatelka, básnířka a publicistka. Pro děti napsala knihy Pohádky na draka, O Perejdovi, O vykutáleném Melichárkovi, Když uteče drak, Strašuláci, Pohádky ze stříbrné tůně, České pohádky, Čáry máry Bublifuk, leporela Hurá, jdeme do světa, Ukaž mi ovečku a Kapr přes palubu. Její básničky pro nejmenší doplnily také mnohé omalovánky. Na zvukových nosičích vyšly pohádky Když uteče drak, O Perejdovi, O Melichárkovi, O Růžince z pískového hradu, O Luničce z Lípy, O Čtvrtjadýrku, Dudásek, Zajíc Košťálek. Řada rozhlasových pohádek Jaroslavy Pechové je zařazena ve Zlatém fondu Českého rozhlasu. Její Mlynářská pohádka se dostala i do edice 1000 nejkrásnějších pohádek, kterou vydal Radioservis, a.s. ve spolupráci se Zemí pohádek, a.s. Kniha Čáry máry Bublifuk vyšla ve 3. upraveném vydání a Pohádky z mechového lesa ve 4. upraveném vydání v edici PRVNÍ ČTENÍ pro začínající čtenáře. Pohádky byly přeloženy do slovenštiny. V podání Vlastimila Brodského je natočil Český rozhlas a jsou zařazeny ve Zlatém fondu Českého rozhlasu. Publikace Rézička a Čtrvtjadýrko je první pohádkovou knihou nakladatelství KNIHY FENIX z edice Pohádky TRALALA, které jsou doplněny písničkami.

Rézička a Čtrvtjadýrko

Anotace:

Knížka vypráví kouzelný příběh o veverce Rézičce a malém skřítkovi Čtvrtjadýrkovi. Oba naši roztomilí hrdinové se spřátelí a usídlí se v lese ve smrkové světnici. Jejich poklidný život ve stínů stromů sem tam naruší nečekaná setkání s pohádkovými obyvateli lesa: s panenkou Rosičkou, větrem Fujavákem, stonožkou nebo bludičkou, kteří potřebují jejich pomoc. Rézička a Čtvrtjadýrko jsou v mžiku ochotní všem svým lesním přátelům pomoci. Při svých dobrodružstvích pod korunami stromů, v trávě i na louce tak zažijí nejednu překvapivou příhodu.  

Rézička a Čtrvtjadýrko je milá a veselá knížka pro děti, které mají rády nejen pohádky, ale také písničky. Autorka Jaroslava Pechová pohádky doplnila písničkami, které si děti mohou zazpívat. Všechny příběhy našich lesních hrdinů jsou navíc vyzdobeny nádhernými obrázky malířky, ilustrátorky a výtvarnice animovaného filmu Zdeňky Krejčové.

Otisky úsměvů

Anotace:

Otisky úsměvů je kniha plná laskavého humoru. Najdete v ní dvaadvacet veselých povídek, které jsou inspirovány samotným životem a zaručeně vás pobaví. Autorka knihy sbírala náměty na své životní cestě, ale i na cestách po českém kraji. Čtenáře rozesmějí jak příběhy, tak i zdařilé anekdoty. Už jednotlivé názvy povídek – například Pohled z mamuta, Neposlušný Baskervill, Malý Trautenberk, Má dieta nedieta či Felliniho komparz – napovídají, že vás čeká čtení, které vám vykouzlí úsměv na tváři.

Kniha je doplněna veselými ilustracemi karikaturisty a ilustrátora Miroslava Martenka.

Další informace na webových stránkách Vánočního knižního veletrhu v Lysé nad Labem nebo na Facebooku

Naše tipy

Představujeme Vám knížky, které zaujaly i nás jako vášnivé čtenáře.