McMafie – kniha, nebo seriál?

McMafie – kniha, nebo seriál?

Česká televize ve středu 4. 9. odvysílala seriál McMafie, adaptaci stejnojmenného mafiánského bestselleru Mishy Glennyho. Knihu McMafie si můžete zakoupit v našem e-shopu a porovnat, jak se tvůrcům seriálu podařilo literární dílo převézt na obrazovky.

Vítejte ve světě mezinárodního organizovaného zločinu, který se stal součástí našich životů. Vítejte ve světě McMafie!

Autor knihy Misha Glenny, historik a význačný novinář, který za svou práci získal již několik ocenění, vás na stránkách svého bestselleru provede světem globalizovaného organizovaného zločinu. Vydejte se pod jeho vedením na Ukrajinu a nahlédněte do zákulisí pašeráků zbraní, navštivte Dubaj a zjistěte, jak se perou špinavé peníze, nebo zaleťte do Kanady a staňte se součástí drogového syndikátu či se v Brazílii setkejte s kybernetickým zločinem. Misha Glenny během svého zkoumání odvrácené tváře světa vyzpovídal bezpočet gangsterů, policistů i obětí organizovaného zločinu. Zkoumal kriminální chování drogově závislých a obchod s bílým masem, napříč všemi kontinenty se setkal s poptávkou po nelegální pracovní síle i zbraních. Jeho kniha se rychle stala bestsellerem, dokonalým průvodcem světa mezinárodního organizovaného zločinu.

„Fascinující a mrazivá kniha…Čtenáři, kteří se chtějí dozvědět podstatná fakta o skutečných protějšcích seriálové mafiánské rodiny Sopranů, si nepotřebují přečíst nic jiného než Glennyho strhující dílo.“

Publishers Weekly

Stejnojmenný seriál (2018) z produkce britské BBC a americké AMC režíroval James Watkins (Žena v černém, Černé zrcadlo). Hlavní hrdiny ztvrárnili: J. Norton, M. Ninidze, J. Rylanceová, A. Serebrjakov, K. Roden, D. Strathairn, M. Hub a další. Seriál se točil v různých koutech světa, kromě Velké Británie, Ruska nebo Izraele se částečně natáčel také v Praze.

Čemu dáváte přednost? Knihám, nebo filmovým či televizním adaptacím? Ať tak či tak, napínavý thriller McMafie rozhodně stojí za přečtení.

„Děsivý výlet do násilnického světa organizovaného zločinu.“

New York Post

Naše tipy

Představujeme Vám knížky, které zaujaly i nás jako vášnivé čtenáře.