Vážení zakazníci s platností od 16.3. byla dočasně zrušena možnost osobního odběru. Zároveň upozorňujeme, že služba Zásilkovny funguje v omezeném režimu. Je třeba si předem ověřit, zda je vámi požadované výdejní místo otevřené. V neposlední řadě upozorňujeme, že všechny pobočky zásilkovny přestaly přijímat platby v hotovosti!

NOVINKA: Zázračný život Stana Leea

NOVINKA: Zázračný život Stana Leea

Při příležitosti blížícího se prvního ročníku pražského Comic-Con Prague naše nakladatelství vydává jedinečnou novinku pro všechny fanoušky komiksů: biografii Zázračný život – Stan Lee a jeho úžasný příběh. Křest knihy proběhne na akci Comic-Con Prague v sobotu v 8. února v 20:00.

Kdo by neznal Stana Leea (1922–2018), jednoho z nejslavnějších tvůrců komiksů, komiksového scenáristu, redaktora, herce, producenta, vydavatele a člověka, který stál za slávu společnosti Marvel Comics? Muže, který ve spolupráci s umělci, jako byli například Jack Kirby a Steve Ditko, vytvořil příběhy známé po celém světě? Byl to Stan Lee, díky komu se zrodili superhrdinové jako Spider-Man, Iron Man, Hulk nebo Thor a kdo všem nadšencům do komiksů umožnil prožít dobrodružství Fantastické čtyřky, Avengerů, Doktora Strange nebo X-Menů.

Pokud milujete komiksy od Marvelu a rádi byste se dozvěděli více nejen o jejich vzniku, ale hlavně o člověku, který jim dopomohl na svět, biografie Zázračný život – Stan Lee a jeho úžasný příběh je tady právě pro vás. Tato úžasná publikace podává barvitý popis Stana Leea jako autora komiksů až po Stana Leea, hvězdu jedinečného kulturního fenoménu: společnosti Marvel Comics a Marvel Universe.

Kariéra Stana Leea ale nebyla bezproblémová. Slavného tvůrce komiksů mnohokrát doprovázela kontroverze a nevyhnuly se mu konflikty se spolupracovníky. Skutečně byla jeho tvorba originální a průkopnická? Neměl Stan Lee prostě jen štěstí? Opravdu byl tak nadaným tvůrcem, nebo si mnohdy jen přivlastnil zásluhy někoho jiného? Co se za jeho hvězdnou kariérou ve skutečnosti skrývá?

Publikace Zázračný život – Stan Lee a jeho úžasný příběh napsaná Dannym Fingerothem, kolegou Stana Leea, se snaží na tyto otázky poskytnout odpovědi. Jedná o první ucelenou biografii Stana Leea, která mimo jiné obsahuje také interview se Stanem Leem osobně. Danny Fingeroth podrobně mapuje Leeovy úspěchy a nevyhýbá se ani kontroverzním tématům.

 

Autor knihy

Danny Fingeroth je spisovatel a redaktor v Marvel Comics, kritik, historik, který znal Stana Leea osobně a také s ním více než čtyřicet let spolupracoval. Díky svému vhledu a zkušenostem ze světa komiksů tak byl schopný vytvořit jedinečnou biografii a představit čtenářům život a tvorbu Stana Leea v širokém kontextu. Kniha unikátním způsobem pojednává o Stanu Leem, geniálním spolutvůrci zcela nových druhů superhrdinů a stylu komiksového vyprávění, které navždy změnily dnešní podobu komiksů a vytvořily originální superhrdinskou komiksovou mytologii, jež se stala součástí popkultury.