Vážení zakazníci s platností od 16.3. byla dočasně zrušena možnost osobního odběru. Zároveň upozorňujeme, že služba Zásilkovny funguje v omezeném režimu. Je třeba si předem ověřit, zda je vámi požadované výdejní místo otevřené. V neposlední řadě upozorňujeme, že všechny pobočky zásilkovny přestaly přijímat platby v hotovosti!

O nás

Vítejte na stránkách edice KNIHY FENIX

KNIHY FENIX je nezávislá edice malého rodinného nakladatelství založeného v roce 2019. Nepatříme pod žádný velký nakladatelský dům, jsme nezávislý redakční tým, který všem milovníkům dobrého čtení přináší jedinečnou světovou i domácí tvorbu. Zaměřujeme se převážně na překladovou literaturu, ale své portfolio chceme rozšiřovat i o mladé nadané české autory, jimž bychom rádi pomohli na cestě za literární slávou.

Vydáváme kvalitní prózu mnoha žánrů, z nichž převážná většina tvoří dnes velmi populární fantasy. Kromě fantasy se věnujeme také krimi, thrillerům, biografiím či zajímavým kuchařkám, literatuře pro děti a mladší čtenáře a mnoha dalším žánrům. Vydáváme knihy současných autorů především z anglofonních oblastí, ale nevyhýbáme se ani světové literatuře či domácím autorům. Čtenářům bychom chtěli v následujících letech nabídnout nové a neotřelé biografie známých osobností české umělecké scény, ať už se jedná o herce, či hudebníky.

Poznávacím znamením naší edice jsou originální ručně malované obálky, na nichž si dáváme velmi záležet a jimiž bychom se rádi odlišili od konkurence. Jedinečné obálky pro nás tvoří například všestranný umělec Jiří ARBE Miňovský, kreativní grafik, ilustrátor a tvůrce komiksů. Prostor však dáváme také mladým talentovaným tvůrcům, kteří se nebojí vzít pero pevně do vlastních rukou.

Redakční tým tvoří profesionálové s náležitou praxí, kterým nechybí láska ke knihám a nadšení pro krásnou literaturu. Každé publikaci je v našem malém nakladatelství věnována maximální péče, aby se tak ke čtenáři dostalo skutečně jen to nejlepší. Naše knihy vznikají v příjemném rodinném prostředí, kde se všichni členové redakční rodiny zodpovědně věnují přípravě každé stránky knihy.

Na svém e-shopu nabízíme kromě knih ze své vlastní samostatné edice KNIHY FENIX také knížky z nakladatelství Knihy Dobrovský a dalších velkých nakladatelských domů. Svou nabídku budeme postupně rozšiřovat o vlastní nové tituly i literaturu jiných nakladatelství. 

Přejeme příjemné čtení!